فارسی بیم ارائه دهنده خدمات ساختمانی شامل طراحی، اجرا، بازسازی و تعمیرات ساختمان

در صورتی که تصمیم به بازسازی خانه خود گرفته اید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید، کافی است با فارسی بیم تماس بگیرید. کارشناسان فارسی بیم شما را از ابتدا تا انتهای مراحل بازسازی همراهی می نمایند.

چگونه یک شیر قطع و وصل آب را تعویض کنیم؟

شیر قطع و وصل

مقدمه

شما می توانید برای ساخت دوباره شیر های قدیمی زمان بگذارید، اما مشکلات آن چند سال بعد دوباره ظاهر می شود. بهترین راه برای مواجهه با شیرهای قدیمی، تعویض آن با شیرهای توپی ربع گرد مدرن است. آنها به ندرت قفل می شوند، نشت می کنند یا فرسوده می شوند و بهتر از همه این که نصب آن تنها یک ساعت یا کمتر طول می کشد. حالا ببینیم که چگونه این کار را انجام دهیم.

ابزار مورد نیاز

  • آچار فرانسه قابل تنظیم
  • دستکش پارچه ای ضد شعله
  • انبردست قفل شدنی
  • چراغ لحیم کاری

مواد مورد نیاز

  • شیر قطع و وصل

تشخیص سبک اتصال شیر قطع و وصل

یک شیر قطع و وصل به لوله های لوله کشی شده مسی از طریق یکی از دو روش زیر متصل می شود.

  • اتصال تراکمی
  • اتصال زه کشی

نوع اتصال استفاده شده در خانه خود را با ارجاع به عکس های پایین، تشخیص دهید.

اگر خانه شما قدیمی تر است که از لوله های آبکاری فلزی (گالوانیزه) استفاده شده، پیشنهاد می کنیم که یک لوله کش را برای این تعویض استخدام کنید. باز کردن شیر قدیمی و قرار دادن شیر جدید ممکن است آسان به نظر برسد. اما اگر لوله از داخل زنگ زده باشد یا شیارهای داخل پیچ فرسوده شده باشند، این کار لوله کشی ساده می تواند به یک کابوس تبدیل شود. اگر خانه شما با PEX یا لوله پلاستیکی لوله کشی شده باشد، این راه حل ها به کار نمی آیند.

زمانی که نوع اتصال را تشخیص دادید، یک شیر توپی ربع گرد بخرید و سایز آن را با لوله مسی ورودی و اتصال لوله آبرسانی تنظیم کنید. اگر یک شیر زهی را جایگذاری می کنید، شما به یک چراغ لحیم کاری، لحیم، پارچه سنباده ای، برس سیمی و پارچه ضد شعله برای محافظت دیوار نیاز دارید. این همچنین زمان خوبی برای تعویض لوله آبرسانی قدیمی و سپر پوسیده است. ببخشید که توی ذوقتان میزنم ولی وقت آن رسیده که هرچه زودتردست از باور 10 افسانه لوله کشی بردارید.

انجام پروژه، قدم به قدم

مرحله 1

شیر زهی

شیرآلات

یک شیر زهی، هیچ سطح صاف در جایی که از دیوار وارد می شود، ندارد. یک شیر زهی را با یک شیر زهی دیگر یا یک شیر تراکمی جایگزین کنید.

تبلیغات

مرحله 2

شیر تراکمی

آموزش تعویض شیر

نزدیک ترین بخش شیر به دیوار را تست کنید. یک مهره تراکم شش گوشه را پیدا کنید و آن را با سطح صاف شش ضلعی روی بدنه شیر و نزدیک مهره تراکم تنظیم کنید. اگر شیر مهره تراکم دارد ولی سطح صاف شش ضلعی ندارد، به دنبال دو سطح صاف بر روی کناره های بدنه شیر بگردید.

مرحله 3

شیر بند کشیده

آموزش نصب انواع شیر

دنبال شیارها و سطوح صاف شش ضلعی در جایی که لوله فولادی وارد شیر می شود، بگردید.

مرحله 4

برای تعویض و بازسازی شیر آماده شوید.

آموزش نصب شیر

آب را از شیر اصلی قطع کنید. اگر شما یک آبگرمکن گازی دارید، آن را در حالت پایلوت قرار دهید. مدار شکن ها را در آبگرمکن الکتریکی قطع کنید. یک شیر آب را در پایین ترین سطح و شیر آب دیگر را برای زهکشی لوله ها در سطح بالاتر باز کنید. سپس لوله آبرسانی را از شیر قطع و وصل جدا کنید. شیر را تعویض کنید.

مرحله 5

بعد از تعویض

شیر جدید را ببندید. شیر آب اصلی را باز کنید و اجازه دهید آب تا زمانی که هوا از داخل لوله ها خارج شود، جاری شود. سپس شیرهای بالایی و پایینی را قطع کنید. شیر جدید را چک کنید و ببینید نشتی دارد یا خیر. شیر آبگرمکن گازی را باز کنید و یا مدارشکن ها را در آبگرمکن الکتریکی فعال کنید.

مرحله 6

شیر زهی قدیمی را خارج کنید.

آموزش نصب شیر با آچار سلاقی و حرارت

با انبردست شیر را بگیرید، مهره دسته بندی را گشاد کنید و کل میله شیر را بپیچانید. درونش را نگاه کنید و اگر واشر قدیمی گیر کرده، آن را خارج کنید. خارج کردن میله شیر اجازه می دهد آب های باقیمانده بیرون بریزد، که این عملیات را آسانتر می کند. قبل از اینکه لحیم کاری را شروع کنید، مطمئن شوید یک خاموش کننده آتش در نزدیکی شما وجود دارد و از دیوار توسط یک پارچه ضد شعله حفاظت کنید. سپس شیر قدیمی و لحیم باقیمانده را خارج کنید.

برای شروع، با پارچه ضد شعله، روی لوله مسی را بپوشانید و تا روی دیوار ادامه دهید. به محض اینکه لحیم ذوب شد، شیر را روی لوله مسی توسط انبر دست بپیچانید.

مرحله 7

لحیم های اضافی را پاک کنید.

پاک کردن لوله با پارچه

لوله را با پارچه سنباده ای تمیز کنید. اگر شما یک شیر زهی را با شیر تراکمی جایگزین می کنید، همه خرده های لحیم را قبل از اضافه کردن سپر، مهره و پوشش سنباده کنید. در غیر اینصورت لحیم ها را به حد کافی پاک کنید تا جا برای حرکت شیر به داخل لوله باز شود. میله را خارج کنید و سر شیر ربع گرد جدید را با برس سیمی پاک کنید و جریان را برای شیر و لوله مسی به کار بیندازید.

یک دستکش چرمی بپوشید. یک پارچه کتان مرطوب بردارید (پارچه مایکروفیبر ذوب می شود). با یک پارچه ضد شعله در مکان، شیر را تا حدی که داخل لحیم قرار بگیرد، گرم کنید. لحیم باقیمانده را با چراغ لحیم کاری گرم کنید تا زمانی که ذوب شود. به محض اینکه لحیم ذوب شد، لحیم اضافه را با یک پارچه مرطوب بزدایید. برای جلوگیری از سوختگی با بخار، از دستکش چرمی استفاده کنید.

مرحله 8

شیر را خارج و یک شیر قطع و وصل تراکمی را جایگزین کنید.

بریدن لوله با اره حین نصب شیر

برای خارج کردن یک شیر سبک تراکم، بدنه شیر را با یک آچارفرانسه ته باز یا قابل تنظیم یا یک انبردست اتصال آزاد نگه دارید. میله تراکم را با آچار فرانسه دیگری بگیرید و در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا شل شود. سپس شیر را داخل لوله کشی مسی قرار دهید.

بعد از آن، لوله و روکش تراکمی قدیمی را خارج کنید. روکش قبلی را با انبردست بگیرید، فشار کمی وارد کنید تا لوله کشی مسی دچار خرابی نشود. سپس آن را بچرخانید و از لوله خارج کنید. اگر روکش گیر کرد آن را ببرید و جدا کنید.

برای بریدن قسمت هایی از روکش در یک زاویه، از یک اره آهن بری استفاده کنید. برای جلوگیری از بریدن لوله مسی از ضربه های کوتاه استفاده کنید. مقدار بریدگی را دائما چک کنید و قبل از رسیدن به مس، بریدن را متوقف کنید.

مرحله 9

روکش را بچرخانید و جدا کنید.

شیرهای قدیمی

یک پیچ گوشتی سر صاف را به داخل بریدگی فرو ببرید و پیچ گوشتی را بچرخانید تا روکش را جدا کنید. مهره، میله و روکش تراکمی قدیمی را خارج کنید (اگر قصد تعویض دارید).

مرحله 10

روکش تراکمی جدید را قرار دهید.

تعمیر شیر

سپر جدید و مهره تراکم را روی لوله مسی قراردهید. سپس، روکش تراکم جدید را داخل لوله مسی بگذارید. اگر روکش قدیمی فرورفتگی بر جای گذاشته باشد، روکش جدید را به آرامی روی فرورفتگی ها قرار دهید.

مرحله 11

شیر تراکم جدید

شیر تراکم جدید

شیر جدید را قرار دهید و یک پوشش خیلی نازک از روغن لوله را روی روکش تراکمی اعمال کنید. مهره تراکمی را داخل شیر تا زمانی که محکم شود، بپیچانید. شیر را با آچار فرانسه یا انبردست بگیرید و با چرخش یکبار نصف و سه بار ربع آن را سفت کنید. (از دستور العمل سازنده پیروی کند.) منبع اصلی را وصل کنید و ببینید نشتی دارد یا نه.

مرحله 12

شما می توانید از یک شیر پوش فیت استفاده کنید؟

تعویض شیر

شرکت های مختلف، شیرهای قطع و وصل توپی ربع گرد پوش فیت تولید می کنند که بدون نیاز به ابزار نصب می شوند. اگر لوله کشی شما در وضعیت خوبی قرار دارد، آنها انتخاب خوبی برای جایگذاری شیرها هستند. آنها باعث آسانتر شدن کار می شوند. اگر انتهای لوله کشی شما کاملا قرینه است، به اندازه کافی بلند است وانتهای آن برش مربعی دارد، پس شما می توانید از شیر پوش فیت برای جایگزین کردن شیر زهی یا تراکمی قدیمی خود استفاده کنید.

بیشتر شیرهای پوش فیت، به لوله انتهایی حداقل 1 اینچ نیاز دارند. پس طول انتهای لوله را اندازه بگیرید و قبل از خرید شیر پوش فیت، طول مورد نیاز سازنده آن را ببینید. اگر اندازه درست بود، شیری را بخرید که متناسب با وضعیت لوله کشی شما باشد (صاف یا زاویه دار). شیرهای پوش فیت همراه با لوله نصب دائمی و بدون آن در دسترس هستند. ولی ما نوع نصب دائم آن را پیشنهاد نمی کنیم، چون اگر لوله نصب نیاز به جایگزینی داشته باشد، شما مجبور می شوید آب را قطع کنید و کل یونیت را تعویض کنید.

قبل از نصب یک شیر پوش فیت، همه ذرات را از انتهای باز آن خارج کنید. اگر یک شیر زهی را تعویض می کنید، تمام خرده های لحیم را خارج کنید و مطمئن شوید که لوله کاملا گرد است. سپس طول نصب شده را روی لوله علامت گذاری کنید وشیر را تا زمانی که به علامت برسد، داخل لوله فشار دهید. دفعه بعد اگر چکیدن قطره، گرفتگی یا نشت داشتید، هزینه زیاد برای استخدام لوله کش حرفه ای نپردازید. با این 28 نکته برای لوله کش حرفه ای شدن، خودتان می توانید آن را تعمیر و بازسازی کنید.

تبلیغات