فارسی بیم ارائه دهنده خدمات ساختمانی شامل طراحی، اجرا، بازسازی و تعمیرات ساختمان

در صورتی که تصمیم به بازسازی خانه خود گرفته اید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید، کافی است با فارسی بیم تماس بگیرید. کارشناسان فارسی بیم شما را از ابتدا تا انتهای مراحل بازسازی همراهی می نمایند.

چطور و چه زمانی می شود روی کاغذ دیواری رنگ زد

کندن کاغذ دیواری می تواند کار بسیار دشواری باشد. یاد بگیرید که چگونه تشخیص دهید که کاغذ دیواری شما قابل رنگ آمیزی هست یا خیر.

نویسنده: امیلی فازیو

رنگ آمیزی روی کاغذ دیواری بی شک یکی از انواع بازسازی منازل است که مرتبا منع می شود. در بسیاری موارد، من نیز آنجا خواهم بود تا به شما توصیه کنم که برای دستیابی به بهترین رنگ آمیزی ممکن کاغذ دیواری را بردارید. اما اینجا این موقعیت کمی متفاوت است و اگر شما به این فکر هستید که روی کاغذ دیواری موجود را رنگ بزنید، خوب، من کی هستم که قضاوت بکنم؟

رنگ آمیزی کاغذ دیواری

آشپزخانه من که در دهه پنجاه گیر کرده همان جایی است که قول دادم امسال بازسازی کنم. تکسچر کاغذ دیواری آن ده ها سال قدمت دارد (شاید پنجاه سال نباشد اما قطعا چیزی است که با افزایش سن خانه کمرنگ شده است). این گزینه دکوراسیونی نیست که من برای سالها زندگی با آن هیجان زده باشم با این حال برای من دشوار است که به این دلیل که من و همسرم تصور می کنیم که بتوانیم فضا را متناسب با خانواده بازسازی کنیم، تیر خلاص را بزنم و تمامش را قبل از نقاشی از روی دیوار بکنم. برای ما، نقاشی روی کاغذ دیواری = یک پوشش بزرگ و موقت.

نقاشی روی کاغذ دیواری

نقاشی روی کاغذ دیواری می تواند واقعا بد به نظر برسد. نه به ظاهر، بلکه واقعا بد. اگر لبه های کاغذ دیواری تان بلند شده یا زیر سطح آن حباب هوا دارد، بهتر است که آن را کلا بردارید. ولی اگر اینطور نیست با کمی آماده سازی کاغذ دیواری و چند ترفند می توانید به نتیجه ای برسید که از آن راضی باشید. بهترین توصیه های من اینجا برای شما موجود است.

تبلیغات

گوشه ها و لبه های شل را بردارید.

اگر کاغذ دیواری شما به اندازه مال من قدیمی باشد حتما گوشه یا درزی پیدا می شود که به اندازه ای که باید، نچسبیده باشد. این موضوع برای اینکه به طور کل مانع شما شود کافی نیست ولی باید به دقت انجام شود. من توصیه می کنم از یک چسب قوی برای چسباندن مجدد آنها استفاده کنید. قبل از شروع نقاشی اجازه بدهید چسب خشک شود.

کاغذ دیواری

دیوارها را خوب تمیز کنید.

نکات کلی زیادی برای نگه داشتن کاغذ دیواری تان به حالت اولیه وجود دارد.

  • جارو برقی کشیدن برای تمام انواع کاغذ دیواری بسیار توصیه شده است. شما نیاز خواهید داشت که قبل از نقاشی تا جای ممکن سطح کاغذ دیواری را از گرد و غبار پاک کنید.
  • بررسی کنید که کاغذ دیواری خانه شما روکش دار است یا خیر. برای اینکه بفهمید کاغذ دیواری تان روکش دار است یا نه می توانید در یک محدوده نامشخص آن را کمی خیس کنید تا ببینید رنگ ها راه می افتند یا رطوبت جذب می شود یا خیر؛ اگر رطوبت جذب شد یا رنگ ها راه افتادند احتمالا بدون روکش است.
  • اگر منزل شما کاغذ دیواری بدون روکش مخمل مانند دارد، خمیر کاغذ دیواری باید گزینه مناسبی برای شما باشد.
  • نکاتی برای استفاه از خمیر کاغذ دیواری: این محصول در بسیاری از ابزار فروشی ها و رنگ فروشی ها به فروش می رسد. من سعادت امتحان آن را نداشته ام، اما شنیده ام که بهترین گزینه برای رفع لکه ها و باقیمانده های کاغذ دیواری بدون روکش است. از آنجایی که لایه بیرونی گلوله خمیر کثیف می شود، تا جایی که لایه بیرونی مجددا تازه شود آن را ورز دهید. هر چقدر که دلتان می خواهد دوباره استفاده کنید.
  • اگر کاغذ دیواری یک تکسچر روکش دار است می توانید دیوار را با یک اسفنج مرطوب بشورید.
  • نکاتی برای شستشوی دیوار با اسفنج: از یک اسفنج مرطوب (دقت کنید: مرطوب، نه خیس!) و مایع ظرفشویی که قدرت چربی زدایی دارد برای تمیز کردن دیوار استفاده کنید. از پاک کردن به صورت افقی اجتناب کنید، زیرا احتمال اینکه اسفنج به درزهای عمودی شل آسیب بزند زیاد است. تمام تلاشتان را بکنید که رطوبت وارد درزها نشود.

وقتی که دیوارها چسب کاری، تمیز، شستشو و خشک شد باید شروع به تست رنگ کنید. ممکن است بخواهید از محدوده ای نامشخص که کاغذ دیواری شده شروع کنید (برای من این قسمت پشت یخچال بود) تا بهتر حس کنید که رنگ روی کاغذ دیواری چطور به نظر خواهد رسید و چند دست آستر و رنگ نیاز خواهد بود.

تبلیغات