فارسی بیم ارائه دهنده خدمات ساختمانی شامل طراحی، اجرا، بازسازی و تعمیرات ساختمان

در صورتی که تصمیم به بازسازی خانه خود گرفته اید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید، کافی است با فارسی بیم تماس بگیرید. کارشناسان فارسی بیم شما را از ابتدا تا انتهای مراحل بازسازی همراهی می نمایند.

سه نکته در طراحی داخلی آپارتمان های کوچک


فضاهای کوچیک معمولا فضای تاریک و گرفته ای هستند اما خوشبختانه راه هایی هست که ما باهاشون میتونیم فضا ها رو بزرگتر و جذاب ترشون کنیم.

1 - دکور کردن با استفاده از رنگ های روشن

اولین نکته برای طراحی خانه های کوچیک یا فضا های کوچیک دکور کردن با استفاده از رنگ های روشن هست مخصوصا برای مبلمان بزرگ رنگ هایی مثل سفید و خاکستری گزینه های خیلی خوبین چون این رنگ ها بازتاب خوبی تو فضا ایجاد میکنند، نور را از بین نمی برند و جذب نمیکنند و وقتی که هوای تازه از پنجره میاد با این رنگ های زیبا ترکیب میشه و احساس شادابی را در فضا به وجود میاره.


و فکر نمیکنید که در خانه کوچیک و بسته ای زندگی میکنید اگر میخواهید چیزی غیر از سفید کار کنید سمت رنگ های خاکستری برید، خاکستری های سرد روشن، نه خاکستری های گرم، چون خاکستری های گرم اغلب رنگ های تیره ای هستند و چون مبل و فرش بزرگ ترین آیتم در خانه تان هست سعی کنید اون هارو از رنگ های روشن انتخاب کنید که تاثیر گذار باشه و بعد چیز های کوچیک مثل میزها رو میتوانید از قهوه ای روشن یا تیره اسپرسو انتخاب کنید که اشکالی نداره شما در واقع با همین نکات کوچیک میتونید احساس بزرگ تری به خونتون بدید. و جای بیشتر ایجاد کنید و فراموش کنید که در جایی شبیه جعبه کفش زندگی میکنید.


تبلیغات

2 - قسمت های خیلی خوبی تو خونتون بسازید

مورد دوم اینکه قسمت های خیلی خوبی تو خونتون بسازید سالن خانه تان درواقع بزرگترین قسمت خانه تان هست که شما میتونید اون رو برای اهداف مختلفی در نظر بگیرید. یعنی میتوانید چند تا اتاق مختلف بسازید. اتاق ناهار خوری، اتاق نشیمن. اگه جای بیشتری دارید میتونید یه جایی به محل کارتون اختصاص بدید.


و چیزی که میتوانید باهاش این قسمت هارو از هم متمایز کنید فرش هست. درواقع با فرش این اتاق هارو از هم جدا میکنید و قسمت های متفاوتی میسازید.


شما برای جدا کردن اتاق ناهار خوری از اتاق نشیمن یا برعکس، غیر از فرش میتوانید از یک چراغ آویز و یا لوستر هم استفاده کنید. یعنی شما اگر یک چراغ آویز را بالای هر قسمت از مبلمان در خانه تان قرار بدین میتوانید قسمت های خیلی کوچیک و قابل استفاده ای در خانه تان تعریف کنید.

3 - استفاده از آیینه

ایده سوم استفاده از آیینه است، آیینه ها میتوانند فضای ما را بزرگ تر نشان دهند. چون توهمی در چشم ما ایجاد میکنند که ما فضا را بزرگتر از اندازه ی واقعی خود میبینیم. و انعکاس آیینه باعث میشه که اون فضا بزرگ تر و روشن تر بشه.


شما آیینه را میتوانید در هر قسمت خانه تان قرار بدید. مثلا تو اتاق خوابتان. اطراف تختتان رو اگر که پنجره ندارید میتونید با دو تا آیینه قرینه کنید. همین طور آیینه رو میتونید تو ورودی خونتون هم قرار بدید مخصوصا اگر ورودی کوچیکی و تاریکی دارید وجود آیینه باعث میشه که این قسمت از خونتون بزرگتر و روشن تر بشه.


و یه قسمت دیگر از خانه تان که میتوانید آیینه رو قرار بدید و خیلی تاثیر گذار هست، در اتاق نشیمن بالای بزرگترین مبلتونه که میتونه از یه آیینه خیلی زیبا و دکوراتیو استفاده کنید که این کار نه تنها اتاقتان را بزرگتر نشون میده بلکه جذابیت خاصی به اتاق نشیمنتون اضافه میکنه و نکته مهم در مورد آیینه اینه که اگر شما دوتا آیینه رو رو بروی هم قرار بدید، یه بعدی رو ایجاد میکنه که فضای شما را دو برابر نشون میده.


تبلیغات