فارسی بیم ارائه دهنده خدمات ساختمانی شامل طراحی، اجرا، بازسازی و تعمیرات ساختمان

در صورتی که تصمیم به بازسازی خانه خود گرفته اید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید، کافی است با فارسی بیم تماس بگیرید. کارشناسان فارسی بیم شما را از ابتدا تا انتهای مراحل بازسازی همراهی می نمایند.

چگونه مخلوط بتن درست کنیم؟

دانلود ترجمه‌ی فیلم بالا

سلام بچه ها. شان لنتز هستم از Appalachian DIY و امروز می خواهم نحوه مخلوط کردن بتن در بتونیر را به شما نشان دهم. آنچه که ما می خواهیم در یک مخلوط کن استفاده کنیم، سیمان فوری Creek Portland است. ما قرار است بتن واقعی تولید کنیم. نسبت موادی که قرار است از آن استفاده کنیم روی کیسه نوشته شده است. آنچه که داریم سه سطل سنگ، دو سطل ماسه و یک سطل سیمان پرتلند است.


تبلیغات

با این حال ما باید مواد را نصف کنیم زیرا بتونیر توانایی نگهداری این مقدار را نخواهد داشت. بنابراین اولین کاری که می کنم این است که ظرف استوانه‌ای خود را خیس می کنم. ما قبلا اینجا چند بار بتن ساخته ایم. اساساً بعد از هربار استفاده از بتونیر، سطح خارجی ظرف استوانه‌ای را می‌شوئیم تا گیر نکند و روی آن لخته نشود و از تمیز بودن رینگ هایمان اطمینان حاصل می‌کنیم. بنابراین داخل آن کمی مرطوب است. کاری که اکنون انجام می دهم این است که شلنگ را چهار اینچ به داخل می‌برم تا دوغاب به عقب برود.

این ها کمی در آنجا خیس می شوند و کمک می‌کند تا همه چیز بهتر با هم مخلوط شود. آنچه در اینجا داریم یک سطل و نیم از سنگ تمیز 2b، یک سطل ماسه و نیم سطل سیمان پرتلند است. بنابراین کاری که دوست دارم انجام دهم این است که دوست دارم سنگ خود را در وهله اول قرار دهم. به این ترتیب اگر از آخرین باری که ما یک سری را انجام داده ایم، چیزی در بتونیر گیر کرده باشد، این کار باعث می شود که مواد قبلی کنده شود. سپس می توانیم ماسه را بریزیم و سپس مقداری آب اضافه کنیم.

به این ترتیب به نوعی همه چیز شل می شود و به کف بتونیر نمی چسبد. اگر سیمان پرتلند را اول بریزید همه چیزکاملاً خشک می شود، دوست دارم در مراحل مختلف آب اضافه کنم. در این صورت همه چیز شل و لغزنده می شود و به کف بتونیر نمی چسبد. بنابراین شن و ماسه همه چیز را آرام می کند. مواد در اینجا مخلوط می شود اما همه چیز هنوز خیلی خشک است. بنابراین آنچه که من می خواهم بعد از این انجام دهم این است که می خواهم مقداری آب اضافه کنم. این باعث می شود ماسه به سنگ ها بچسبد. مواد کمی بهتر خرد خواهد شد، زیرا اگر ماده بعدی را سیمان بریزیم، همه چیز به کف بتونیر بر می‌گردد و به آن می چسبد.

بنابراین من دوست دارم اکنون مقدار کمی آب اضافه کنم تا همه چیز شروع به حرکت کند. متوجه خواهید شد که چگونه سنگ شروع به گرفتن مقداری از ماسه می کند و این زمانی است که ما می خواهیم سیمان را اضافه کنیم. بنابراین اکنون آنچه که ما داریم این است که همه شن و ماسه ها در اطراف سنگ های ما شکل گرفته اند. همه چیز در حال حاضر بسیار مرطوب است و این همان چیزی است که ما می خواهیم. ما نمی خواهیم همه چیز خشک باشد. کاری که اکنون می خواهیم انجام دهیم افزودن سیمان پرتلند است.

اگر ما موادمان را خیس نمی کردیم و سیمان پرتلند را اضافه می کردیم، گرد و غبار سیمان از بتونیر خارج می شد تا زمانی که آب را اضافه کنیم. اکنون که تا حدودی آنرا مرطوب کرده ایم ، شروع به چسبیدن به سنگها و شن و ماسه ها می کند و شما گرد و غبار زیادی نخواهید گرفت. بنابراین می توانید ببینید که چگونه این گلوله های بزرگ بتنی را به دست می آورید. واضح است که همه چیز هنوز خیلی خشک است. شما توده‌هایی به این شکل به دست می‌آورید ولی ایرادی ندارد. فقط به آرامی آب اضافه کنید زیرا این حالت به سرعت تغییر خواهد کرد.

بنابراین آنچه اکنون اتفاق می افتد این است که، همه چیز بیش از حد سنگین است و به سمت انتهای بتونیر می رود. بنابراین ما باید آن را به سمت پایین متمایل کنیم تا همه چیز دوباره حرکت کند. آنچه که شروع به دیدن خواهید کرد این است که برخی از بتن ها، مانند این شروع به تابیدن می‌کنند. خوبه. ما هنوز مقداری مواد خشک در انتهای بتونیر داریم، بنابراین اجازه می دهیم به چرخش خود ادامه دهد و با کمترین مقدار ممکن آب اضافه کنید زیرا موادتان آماده است تا به یک بتن خوب تبدیل شود.

بنابراین شما می توانید ببینید که چقدر سریع تغییر کرده است. مواد شروع به پیچیدن کرده‌اند. شما باید به طور دقیق مراقب میزان آب مصرفی خود باشید. الان اسلامپ خوبی برای بتن ریزی ورودی پارکینگ ها، پیاده روها و مواردی از این دست داریم. اما من کمی سخت تر می خواهم. کمی آب بیشتری از آنچه که دوست دارم در اینجا وجود دارد. بنابراین آنچه که ما می خواهیم انجام دهیم این است که ما می خواهیم کمی ماسه و سنگ و فقط کمی سیمان پرتلند اضافه کنیم تا به نوعی این بتن را کمی بیشتر سفت کند.

کاری که ما می توانیم برای انجام آن انجام دهیم این است که فقط نسبت ها را دنبال کنیم. ما می خواهیم یک بیل پر از ماسه سنگی و کمی سیمان پرتلند اضافه کنیم. بنابراین حالا که آن مواد خشک را اضافه کردیم، اسلامپی که می خواستم را گرفتم. این بتن بسیار سخت تر از حد نرمال است. اگر در حال ساخت پیاده روها یا رمپ پارکینگ یا موارد مشابه آن هستید اسلامپ شل تری می خواید. من می خواهم این بتن را برای ستون خانه ام استفاده کنم بنابراین کمی آن را سخت تر کرده ام.

بنابراین اگر بیش از حد آب اضافه کردید، تمام آنچه شما باید انجام دهید این است که فقط مواد خشک بیشتری را اضافه کنید مانند آنچه که ما در اینجا انجام دادیم. پس از اینکه ما پیش رفتیم و تمام مواد بتنی را بیرون ریختیم، کاری که من دوست دارم انجام دهم این است که همه این مواد را که در اطراف لبه داریم را تمیز کنم. بنابراین آن را با آب تمیز می کنم. بنابراین کاری که این کار (تمیز کردن) انجام می‌دهد این است که باعث می شود وقتی می خواهیم دسته دوم خود را انجام دهیم مناسب باشد و سخت و سخت و پوسته پوسته نشود. بتونیر ما از این طریق مناسب می‌ماند.

فقط دو ثانیه طول می کشد تا این چیز را بشویید. قرار نیست بتن متراکمی که بسیار کثیف و شستشو آن سخت است را به دست آورید. همچنین (این کار) کمی آب و رطوبت به اینجا وارد می کند تا رطوبت مواد حفظ شود. تا زمانی که محصول را تخلیه کنیم و سری دوم را شروع کنیم. امیدوارم از این ویدیو خوشتون بیاد. اگر خوشتون اومد مطمئن شوید که دکمه لایک را برای فیلم های بیشترDIY Appalachian زده اید. بازم ممنونم بچه ها و امیدوارم که دفعه بعد ببینمتون.


تبلیغات