فارسی بیم ارائه دهنده خدمات ساختمانی شامل طراحی، اجرا، بازسازی و تعمیرات ساختمان

در صورتی که تصمیم به بازسازی خانه خود گرفته اید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید، کافی است با فارسی بیم تماس بگیرید. کارشناسان فارسی بیم شما را از ابتدا تا انتهای مراحل بازسازی همراهی می نمایند.

BIM To Field چیست؟

دانلود ترجمه‌ی فیلم بالا


BIM To Field چیست؟
ما قصد داریم در این ویدیو به شما بگوییم اما در ابتدا مهم این است که بفهمید BIM چیست؟
در اینجا یک جمع بندی سریع آورده شده است.


تبلیغات

BIM فرآیند ایجاد مدل های اطلاعاتی یا مجموعه های متشکل از اطلاعات گرافیکی و غیر گرافیکی در یک فضای دیجیتال مشترک شناخته شده به عنوان یک محیط داده مشترک (CDE) است. با پیشرفت مراحل پروژه، اطلاعات تا زمان تحویل به مشتری یا کاربر نهایی تا حد زیادی غنی می شوند. مدل های اطلاعاتی داده های بسیار دقیق، ساختار یافته و هماهنگ تیم پروژه را در مورد دارایی هایی که در حال طراحی، ساخت و نگهداری هستند ارائه می دهند.

حال جاده، راه آهن، سازه یا ساختمان باشد. این داده ها می توانند برای متره و براورد هزینه، برنامه نویسی یا توسعه برنامه های ساخت، و موارد زیاد دیگر استفاده شوند. کار با این روش باعث می شود تا قبل از مراجعه به محل، طرح های پیشنهادی ابتدا آزمایش و اصلاح شوند. اما چگونه می توان داده های دیجیتالی بسیار دقیق را به ساخت دقیق در یک محیط واقعی انتقال داد؟

به طور سنتی، این همان جایی است که روند به روش های دستی پیاده کردن نقشه دیرینه برگشته است. اینها وقت گیر هستند و خطر ایجاد خطا دارند. همچنین کارهای دقیق زیادی را که قبلا انجام شده اند، هدر می‌دهد.

BIM-To-Field فرایند گرفتن داده های دیجیتالی دقیق در یک مدل اطلاعاتی و استفاده از آن برای اطلاع دقیق از ساخت و ساز در محل است. اکنون چندین روش برای انجام این کار وجود دارد.

ابزارهایی مانند ایستگاه رباتیک Trimble MEP امکان وارد کردن داده های مدل را به یک دستگاه تبلت دستی در این زمینه فراهم می کند. سپس داده ها به ایستگاه رباتیک منتقل می شوند که تنظیم دقیق مدل با استفاده از سیستم اندازه گیری لیزر آن تا تلورانس ۲ میلی متر را ممکن می کند.

این فناوری نقاط روی سطوح ناهموار را تصحیح می کند و محل قرار گیری دیوار را تعیین می کند. هرگونه تغییر در داده های مدل به دلیل تغییر شرایط در محل می تواند ثبت شود و به عنوان داده های ساخته شده به تیم پروژه بازگردد. حتی فقط به عنوان یک دیدگاه کارآمد، این شخص را قادر می سازد پنج برابر تیم دو نفره با استفاده از روش های دستی نقطه تعیین کند.

با این که این فناوری توسط شخص اداره می شود و از داده های مدل وارد شده توسط تیم پروژه استفاده می کند، اما احتمال خطاهای انسانی بسیار کاهش می یابد. اطلاعات مدل را با خود به محل ببرید. برخی با استفاده از GPS شما را در مدل قرار می دهند و به شما امکان می دهند به داده های فضای مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید یا داده های ساخته شده را ضبط کرده و مجدداً آنها را به مدل انتقال دهید.

سایر برنامه ها، ابزارها را برای بازرسی های سلامتی و ایمنی فراهم می کنند. مهم این است که شما از این ویدیو نه تنها به درک منظور مردم هنگام گفتن BIM To Field، بلکه شناخت دلیل اهمیت آن برسید.

چه فایده ای دارد که در قسمت انتهایی آن دقت کنید، اگر از دقت برای ساخت خارج از محل استفاده نکنید. اگر از این ویدئو لذت بردید فراموش نکنید که آن را با دوست یا همکار خود به اشتراک بگذارید و برای دیدن ویديو های بیشتر شبیه این، B1M را سابسکرایب کنید.


تبلیغات