فارسی بیم ارائه دهنده خدمات ساختمانی شامل طراحی، اجرا، بازسازی و تعمیرات ساختمان

در صورتی که تصمیم به بازسازی خانه خود گرفته اید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید، کافی است با فارسی بیم تماس بگیرید. کارشناسان فارسی بیم شما را از ابتدا تا انتهای مراحل بازسازی همراهی می نمایند.

چگونه دیوار یک حمام را کاشی کاری کنیم؟

دانلود ترجمه‌ی فیلم بالا

در این ویدیو، می‌خواهم به شما چند نکته سریع در مورد نحوه کاشی کاری حمام بگویم و دلیل این که چرا این کار را می‌کنم این است که یک ایمیل از جاناتان که اخیرا یکی از دوره‌ های آنلاین ما را خریداری کرده است دریافت کرده‌ام و جاناتان سوالات بسیار خوبی داشت و بنابراین من می‌خواهم به این سوالات در ویدیوی امروز بپردازم. اولین نکته من مربوط به آماده سازی است. بنابراین اگر می‌خواهید یک حمام را کاشی کاری کنید، مخصوصاً حمام یک خانه‌ی قدیمی را، باید مطمئن شوید که دیوارهای کار گذاشته شده همه خوب و عمود و تراز هستند.

زیرا اگر سطح کاشی شما، تراز و عمود نباشد، دیگر اهمیت ندارد که چه نوع عایق رطوبتی استفاده می‌کنید. این موضوع برای تخته سیمان و تخته KERDI شما و هرچه استفاده می‌کنید مشکل ایجاد می‌کند. بنابراین اولین نکته این است که، سطح دیوار را از نظر میزان شیب و تراز بودن بررسی کنید. نکته شماره دو این است که از مواد ضد آب در پشت کاشی خود استفاده کنید. بنابراین، در حمام قدیمی اینجا، ما تصمیم گرفتیم از تخته KERDI استفاده کنیم

تبلیغات

و دلیل آن نیز سبک بودن آن است، برش آن آسان است و نیازی نیست که پشت آن عایق بخار قرار دهیم. همیشه آیین نامه ساختمانی خود را برای سوالاتتان درباره‌ی عایق بخار بررسی کنید. اما در این مورد خاص، ما یک عایق پشم سنگ در دیوار قرار می‌دهیم. و سپس تخته KERDI خود را به دیوار عمودی خود متصل کرده و شیب آن را تراز می‌کنیم. پس نکته دوم من برای شما این است که، همیشه مطمئن شوید که چیزی ضد آب پشت کاشی ها و دیوارهای عمودی خود قرار داده اید. نکته شماره سه در واقع برنامه‌ریزی طرح‌ بندی دیوارهای شماست و دلیل این که شما این کار را انجام می‌دهید این است که شما کاشی های باریک نزدیک سقف در کارتان نمی‌خواهید. این موضوع خیلی خیلی بد به نظر می‌رسد. بنابراین شما برای این کار نیازی به یک برنامه خیالی رایانه ای ندارید. ما آن را روی یک تکه کاغذ ترسیم می‌کنیم. شما می توانید از یک دفترچه یادداشت و مداد استفاده کنید و واقعاً باید این طرح را برای هر سه دیوار، یا دو دیوار، یا هر تعداد دیواری که در حمام خود دارید، داشته باشید. به طوری که وقتی آن‌ها را برش می‌زنید و کاشی خود را فیت می‌کنید، خوب به نظر برسد.

بنابراین سومین نکته من برای شما برنامه ریزی برای طرح بندی کاشی های دیوار حمام تان است. نکته شماره چهار انتخاب کاشی با کیفیت است. اگر می‌خواهید به فروشگاه خانگی بروید و این تنها گزینه شماست، توصیه می‌کنیم کاشی را خریداری کنید که دارای یک رنگ در سرتا سر کاشی است. دلیل این امر این است که اگر کاشی بر پایه خاک رس خریداری کنید و به طور تصادفی گوشه آن بپرد وقتی که روی مواد ضد آب نشسته است، این رنگ خاک رس روی کاشی نشان داده می‌شود و این چیز خوبی نیست. بنابراین یک کاشی با کیفیت خریداری کنید که در سرتا سر کاشی تک رنگ است و اطمینان حاصل کنید که هیچ فرو رفتگی در آن وجود ندارد و هر چهار طرف آن مطلوب و صاف است. و این به شما کمک می‌کند وقتی کاشی را روی دیوار قرار می‌دهید ، لیپژ از بین برود. لیپژ زمانی رخ می‌دهد که دو کاشی مجاور با یکدیگر ناصاف باشند. این من را به نکته شماره پنج می‌رساند، یعنی اگر از کاشی با قالب بزرگتر استفاده می‌کنید.

بنابراین برای مثال اگر اندازه‌ی کاشی ۲۴×۱۲ اینچ مربع باشد، ممکن است بخواهید یک سیستم تراز کاشی بخرید. اشتباه نکنید. نمی‌گویم شما باید از سیستم تراز کاشی استفاده کنید. اما اگر کاشی بی‌ثبات و ناهموار باشد ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد. پس آن را در ذهن خود نگه دارید. ما مدل‌ های مختلف آن را دوست داریم. سیستم لوتک وجود دارد. سیستم تسطیح توسکانی وجود دارد. انواع مختلف آن موجود است. اما دوباره تکرار می‌کنم که به هیچ عنوان نمی‌گویم شما باید از سیستم تراز کاشی استفاده کنید. این فقط ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد. بنابراین این نکته شماره پنج است: از سیستم تراز کاشی استفاده کنید. البته اگر که دوست دارید. اکنون نکته شماره شش وابسته به نکته شماره پنج است، و این زمانی است که شما دیوار خود را طرح بندی می‌کنید، به خاطر داشته باشید که برای کاشی های بزرگ، شورای کاشی آمریکای شمالی چیدن در یک سوم کاشی زیری را پیشنهاد کرده است. پس کاشی ها را به ۳ قسمت تقسیم کنید. و دلیل آن این است که به از بین بردن لیپژ کاشی کمک می‌کند. اکنون اگر مجبورید با چیدمانی که در یک سوم نیست پیش بروید، واقعاً باید مراقب باشبد که لیپژ کنترل شود.

ممکن است مجبور شوید کمی حائل یک شانزدهم اینچی را که پشت کاشی قرار می‌گیرد بخرید. مطمئن شوید که از ماله دندانه ‌دار با اندازه مناسب برای کاشی خود استفاده کرده اید. بنابراین می‌تواند یک ماله دندانه دار مربعی یک چهارم×یک چهارم یا یک چهارم×سه هشتم باشد. بسته به اندازه کاشی، ممکن است دندانه‌های ماله،یک دوم در یک دوم اینچ مربع باشد. دوست من، سال دی بلازی، یک ویدیوی عالی در مورد نحوه انتخاب ماله دارد و می‌توانید این ویدیو را اینجا ببینید. اما دوباره (تاکید می‌کنم) اگر کاشی با قالب بزرگ دارید، مطمئن شوید که کاشی شما در یک سوم کاشی زیری قرار دارد. اگر نمی‌توانید به طرح یک سوم پایبند باشید، یک سیستم تراز کاشی و چند تکه لاتون نعل اسبی یو شکل به شما کمک می‌کند تا همه کاشی ها زیبا و صاف روی دیوار حمام قرار بگیرد.

نکته شماره هفتم خیلی ساده است، و آن استفاده از باریک ترین خط دوغاب ممکن بین کاشی ها می‌باشد. به این ترتیب کوچکترین خط دوغاب که شما باید استفاده کنید به اندازه یک شانزدهم اینچ می‌باشد. شما باید به کتاب راهنمای انجمن کاشی کار های شمال آمریکا رچوع کنید که در آن کمترین ضخامت یا فاصله ممکن برای خط دوغاب بین سرامیک ها را مشخص کرده است. بنابراین در این حمام ما حقیقتا فاصله بین لبه سرامیک ها از هم را، همان یک شانزدهم اینچ رعایت کرده ایم. در زمانی که همه چیز جای خود قرار گرفت و نصب شد، این مقدار یک شانزدهم اینچ بعضی اوقات به یک هشتم اینچ تغییر پیدا می‌کند. به این ترتیب این شکاف ها و فواصل را در زمان برنامه ریزی برای سرامیک های حمام در ذهنتان داشته باشید. نکته شماره هشتم استفاده از چسب ملات درجه یک می‌باشد. در حال حاضر مقادیر زیادی چسب ملات در بازار وجود دارد. اما اگر شما می‌خواهید از سرامیک های با فرمت سایز بزرگ مانند چیزی که اینجا در این حمام ما به کار برده ایم استفاده کنید، توصیه می‌کنم سری به برند آردکس ایکس ۷۷ که یک چسب ملات عالی است بزنید.

همینطور توصیه می‌کنم قبل از نصب هر سرامیک پشت آن را آغشته به چسب سرامیک کنید و از ماله شیار دار برای ایجاد خطوط روی چسب سرامیک روی دیوار استفاده کنید و بعد سرامیک هایتان را روی چسب ملات بچسبانید و بعد آن ها را کمی به سمت بالا یا پایین و بغل به بغل طبق خطوط ماله کشی در جای خود تنظیم کنید. اما ایکس ۷۷ یک چسب ملات خوب برای نصب سرامیک های عمودی است. این چسب ملات یک پوشش پلیمری که دارد و چسبندگی خوبی روی دیوار خواهد داشت. خصوصا اگر می‌خواهید کاشی کاری سقف را انجام دهید، آردکس ایکس ۷۷ انتخاب بسیار به جایی برای شما می‌باشد. بنابراین نکته شماره هشت این است که از چسب ملات های با کیفیت برای کاشی های خود استفاده کنید، که آردکس می‌تواند انتخاب های زیادی در اختیارتان قرار دهد. اما ایکس ۷۷ بهترین چسب ملات برای کاشی با فرمت بزرگ می‌باشد. نکته شماره نهم این است که از دوغاب با کیفیت برای کاشی های حمامتان استفاده کنید. حال شما باید از دوغابی استفاده کنید که کاشی هایتان را خراش ندهد. پشت سر من سرامیک های براقی می‌باشند.

و اگر هم از موزائیک های کوچک شیشه ای استفاده می‌کنید باید حواستان به دوغابی که انتخاب می‌کنید باشد. حال ما اینجا از کراکالر یو، که دوغاب بدون سنگ ریزه ساخت ماپی برای حمام است، استفاده کرده ایم. شما می‌توانید از ویدیوی آموزشی من در این باره در اینجا دیدن کنید. اما علت این که چرا ما این رو ساختیم این است که به هماهنگی رنگی دست پیدا کنیم. استحکام این کار برای خود پدیده ای است. شما می‌توانید از افزودنی هایی برای بهتر کردن استحکام این کار استفاده کنید، و این افزودنی کار را ضد لک می‌کند. حال اگر می‌خواهید از دوغاب با پایه یوراتان که به طور آماده با آن مخلوط شده استفاده کنید، ما محصول لاک کوارتز ۲ ساخت کاخانه بوستیک را دوست داریم (پیشنهاد می‌کنیم). این محصول دوغاب خیلی خوبی به خاطر هماهنگی رنگ می‌‌باشد. هیچ اهمیتی ندارد که دوغاب را امسال و یا همان رنگ را سال بعد بخرید، در نهایت رنگ های آن ها عین هم می‌باشد. شما احتیاجی ندارید که آن را با آب ترکیب کنید. این محصول ضد لک هست و حاوی کوارتز است، که باعث استحکام این دوغاب می‌شود. حال انتخاب دیگر شما ماپی فلکس کالر سی کیو

که مخفف کالرد کوارتز (کواتز رنگی) است. همینطور این محصول دارای ثبات رنگ می‌باشد، مقاوم در برابر لک، و نیز به صورت مخلوط آماده می‌باشد. من آن را برای کف دستشویی اینجا استفاده کردم اما شما می‌توانید برای دیوارها هم استفاده کنید. بنابراین شما دارای سه انتخاب متفاوت خواهید بود: کراکالر یو، که فاقد سنگریزه است. فلکس کالر سی کیو، که دوغاب از پیش مخلوط شده است. و دیگری لاک کوارتز ۲ ساخت شرکت بوستیک. تمام نکاتی که من اینجا برای شما امروز گفتم در واقع در دوره آنلاین ما وجود دارد، که آن را "چگونه حمامتان را به طور حرفه ای سرامیک کنید" نامگذاری کرده ایم. می‌توانید این دوره را همین‌جا چک کنید. ما فکر می‌کنیم این چیزی عالی برای صاحب خانه هایی است که قصد دارند حمام یا دستشویی خود را خودشان تغییر مدل بدهند. ما همچنین فکر می‌کنیم که این برای پیمانکاران تازه کار که می‌خواهند بیاموزند چگونه یک حمام را کاشی کاری کنند، پول بیشتری بدست آورند، کارآمدی بیشتری داشته باشند، و کاری با کیفیتی داشته باشند که احتیاجی به تصحیح کار نداشته باشد، خوب است. یک بار دیگر، شما می‌توانید دوره آنلاین را در اینجا چک کنید.

خیلی ممنون برای تماشای ویدیوی امروز ما. امیدوارم این نکته های اجمالی بتواند کمکتان کند تا بتوانید حمام تان را تغییر مدل بدهید. اگر هر نوع سوالی دارید، می‌توانید در پایین کامنت ها بپرسید، و مطمئن شوید که در کانال یوتیوب ما سابسکرایب شوید.

تبلیغات