فارسی بیم ارائه دهنده خدمات ساختمانی شامل طراحی، اجرا، بازسازی و تعمیرات ساختمان

در صورتی که تصمیم به بازسازی خانه خود گرفته اید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید، کافی است با فارسی بیم تماس بگیرید. کارشناسان فارسی بیم شما را از ابتدا تا انتهای مراحل بازسازی همراهی می نمایند.

چگونه یک اتاق را رنگ کنیم؟

دانلود ترجمه‌ی فیلم بالا

آیا برای تغییرات آماده اید؟ رنگ آمیزی با کیفیت یکی از کم هزینه ترین راه های زیبا به نظر رسیدن خانه یا هر اتاقی می‌تواند باشد. اولین و کلیدی ترین مرحله این کار آماده سازی می‌باشد. شما نیاز دارید که این کار را انجام دهید. برای انجام این کار به ویدیو «چگونه برای رنگ‌ آمیزی آماده‌ سازی ها را انجام دهید» ما نگاه کنید و وسط رنگ آمیزی به مشکل تمام شدن رنگ بر نخورید. قانون کلی زمانی که رنگ می‌خرید این است که یک گالن رنگ می‌تواند در حدود ۴۰۰ فوت مربع (در حدود ۳۷ متر مربع) را جوابگو باشد. برای محاسبه ابعاد هر دیوار، طول آن را در ارتفاع ضرب کنید. برای محاسبه دقیق از فرمول طول (به فوت) ضرب‌در 0.5 استفاده کنید و حاصل‌ ها را با هم جمع کنید.

تبلیغات

اگر در مورد محاسبه رنگ مورد نیاز شک دارید به سایت زیر برای راهنمایی مراجعه کنید:

www.Lowes.com

پس برنامه کلی این است: از بالا به سمت پایین کار را انجام دهید. اول کار سقف را انجام دهید، بعد سراغ دیوارها بروید و در انتها کارهای اصلاحی را انجام دهید. اگر از یک گالن رنگ بیشتر رنگ استفاده می‌کنید تمام آن ها را در یک ظرف ۵ گالنی ریخته و مخلوط کنید تا مطمئن شوید رنگ یک دست است. این کار را ترکیب رنگ می‌نامند. سطل های کوچک برای رنگ آمیزی زوایا و لبه ها بسیار کاربردی است.

نقاشی سقف مانند پروسه رنگ آمیزی دیوارها است. اول گوشه ها را رنگ کنید و بعد از یک غلتک‌ استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که برای جلوگیری از شره کردن و پاشیدن رنگ، از حرکت سریع غلتک‌ خودداری کنید. هنگامی که رنگ خشک شد می‌توانید از نوار چسب مخصوص نقاشی برای پوشاندن لبه ها و شروع کار دیوارها استفاده کنید. برای نقاشی گوشه ها و لبه ها، یک سوم قلموتان را در رنگ فرو کرده و با زدن قلمو به دیواره سطل رنگ های اضافه را بگیرید (آن را به دیواره نمالید). در حالی که قلمو را مانند مداد دستتان می‌گیرید با حرکات ملایم گوشه ها را رنگ کنید تا شره رنگ نداشته باشید.

اگر جاماندگی های کوچکی در کناره ها وجود داشته باشد مسئله مهمی نیست چرا که آن قسمت ها بعدا دوباره رنگ می‌شوند، اما سعی کنید کارتان زیاد کثیف کاری نداشته باشد. حالا برای استفاده از غلتک‌، اگر از سطل استفاده می‌کنید نیاز به توری مخصوص غلتک‌ دارید. اما اگر از سینی استفاده می‌کنید از صفحه مخصوص آن برای تمیز کردن راحت غلتک‌ استفاده کنید. برای کمک به کار رنگ آمیزی اول سطح غلتک‌ تان را با کمک یک دستمال حوله ای خیس فشرده کنید. کمی غلتک‌ تان را در رنگ فرو کنید و چندین بار آن را روی صفحه توری بمالید تا خوب تمیز شود. از غرق کردن غلتک‌ در رنگ خودداری کنید. این کار باعث کثیف کاری خواهد شد. از نزدیک گوشه ها شروع کنید و غلتک‌ تان را به صورت زیگ زاگ حرکت دهید.

این کار کمک می‌کند تا غلتک‌ تان هر قسمت را در جهات مختلف چندین بار برای پوشانندگی بهتر رنگ کند، مخصوصا برای دیوارهایی که صاف نیستند و بافت خاصی دارند. رنگ آمیزی را آرام انجام دهید تا از پاچیدن رنگ جلوگیری شود. همچنین از فشار دادن غلتک‌ به دیوار برای پس دادن رنگ بیشتر خودداری کنید . فقط غلتک‌ را دوباره در رنگ بزنید. هر دیوار را به قسمت های ۴ فوتی تقسیم کرده، از بالا به پایین بروید. زمانی که کارتان را تکمیل می‌کنید می‌توانید باز هم به سراغ گوشه ها بروید.

چند نکته: غلتک‌ خود را طوری بچرخانید تا به سقف و لبه تحتانی دیوار خیلی نزدیک باشد و برای گرفتن گرد و غبار و شره ها، غلتک خود را آرام روی قسمت های رنگ شده دوباره بکشید. به این کار" لی آف" یا اضافه گیری می‌گویند. هر دیوار را یک‌دست رنگ کنید و دومین دست را زمانی بزنید که کل اتاق را رنگ می‌کنید. اگر به استراحت احتیاج دارید در سطل رنگ را بگذارید. قلمو و غلتک تان را با چیزی بپوشانید و اگر روز بعد می‌خواهید به کار ادامه دهید، آن را در یخچال بگذارید. زمانی که رنگ‌تان کاملا خشک شد، از نوار رنگ آمیزی برای تمیز‌کاری استفاده کنید. آن را بالای قرنیزها بچسبانید و با فشردن چاقوی پلاستیکی مخصوص به سمت دیوار آن ها را بچسبانید. حالا خط صافی اطراف ناحیه تمیز کاری خود دارید. بعد از اینکه قرنیز را رنگ کردید می‌توانید نوارها را جدا کنید.

چاقو می‌تواند برای بریدن نوارها در امتداد محلی که چسبانده شده کمک کند. آن‌ها را به سرعت بعد از خشک شدن رنگ ها جدا کنید. . این کار از پوسته پوسته شدن رنگ جلوگیری می‌کند. بعضی نوارها زمان جدا سازی توصیه شده ای دارند که بهتر است قبل از چسباندن آن ها را چک کنید و در آخر تمیزکاری. برای رنگ های لاتکس قلموهایتان را زیر شیر آب ببرید و با استفاده از برس تمیزکاری موهای آنها را از رنگ پاک کنید. کمی دست پاک کن به آن بزنید و دوباره آن را بشویید و آن را دوباره مرتب کنید. از یک ابزار ۵ در ۱ برای تمیز کردن غلتک تان استفاده کنید و آن را به صورت ایستاده نگهداری کنید. حستان از تاثیر عالی کارتان چیست؟ به خاطر داشته باشید از تاثیر عالی کارتان لذت ببرید.

برای اطلاعات بیشتر و کمک به پروژه نقاشی تان به سایت زیر سری بزنید:

www.Lowes.com

آیا برای کارتان به ایده های خوب و این که چطور انجامشان بدهید نیاز دارید؟ فقط روی دکمه سابسکرایب کلیک کنید.

تبلیغات