فارسی بیم ارائه دهنده خدمات ساختمانی شامل طراحی، اجرا، بازسازی و تعمیرات ساختمان

در صورتی که تصمیم به بازسازی خانه خود گرفته اید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید، کافی است با فارسی بیم تماس بگیرید. کارشناسان فارسی بیم شما را از ابتدا تا انتهای مراحل بازسازی همراهی می نمایند.

شیوه چسباندن سنگ آنتیک (veneer stone) نما روی دیوار به منظور بازسازی

دراین صفحه، لینک یک ویدئو در یوتیوب آورده شده است که شیوه چسباندن سنگ آنتیک روی یک دیوار را نمایش می دهد. با توجه به اینکه توضیحات فیلم به زبان انگلیسی است، خلاصه ای از این فیلم در زیر به زبان فارسی نوشته شده است.


دقیقه 0:00 تا دقیقه 0:30

این یک دیوار زشت است که می خواهم آن را با سنگ آنتیک نما تزیین و بازسازی کنم. برای این کار از پنلهای سنگی استفاده می کنم که ابعدشان 6 در 24 اینچ است. هر پنل سنگی از قطعات کوچکتر تشکیل شده است که با اپوکسی به یکدیگر متصل شده اند.


دقیقه 0:30 تا 1:00

به این یکی دیوار نگاه کنید. روی این دیوار نیم اینچ ملات بتنی ریخته ام و روی آن با ماله شیار دار یک شیار ایجاد نموده ام. بریم با هم دیگه این لایه ملات را روی دیوار اول اجرا کنیم. ابتدا باید هرگونه رنگ، پوسیدگی و مواد زائد را از روی دیوار پاک کنیم.

تبلیغات

دقیقه 1:00 تا 1:30

با فشار آب بالا سطح دیوار را تمیز می کنیم. و باقیمانده ضایعات روی دیوار را با بورسی که روی سنگ فرز نصب کرده ام تمیز می کنم.


دقیقه 1:30 تا 2:00

در این مرحله با یک دستگاه دمنده سطح دیوار را خشک می کنم. سپس سطح دیوار را با یک چسب مخصوص (bonding agent) پوشش می دهیم تا از چسبندگی دیوار قدیمی به ملات تازه مطمئن شویم.


دقیقه 2 تا 2:30

این ماده را روی سطح دیوار پخش می کنیم و بین 15 تا 20 دقیقه صبر می کنیم


دقیقه 2:30 تا 3

دو ماده اصلی ما سیمان و ماسه بنایی است. ماسه بنایی بسیار ریز است و هیچگونه سنگدانه درشت ندارد که این برای کار ما ایده آل است. برای هر ظرف سیمان، سه ظرف ماسه اضافه می کنیم. یعنی نسبت یک به سه حجمی. شما می توانید تنها با اضافه کردن آب، ملات خود را داشته باشید ولی من به آن یه مقدار پلیمر آکریلیک نیز اضافه کرده ام تا چسبندگی و مقاومت بیشتری در ملات ایجاد کنم.


دقیقه 3 تا 3:30

سیمان، ماسه و آب را با هم کامل مخلوط می کنیم تا یک ملات کاملا یکنواخت داشته باشیم.


دقیقه 3:30 تا 4

با ماله ملات را از پایین به بالا روی سطح دیوار پخش می کنیم تا حدود نیم اینچ ملات روی سطح دیوار داشته باشیم.


دقیقه 4 تا 4:30

با یک ماله شیار دار روی سطح ملات شیار ایجاد می کنیم.


دقیقه 4:30 تا 5

اگر کف این سنگ را روی آسفالت کف قرار دهم، در تابستان آسفالت گرم و منبسط می شود و ممکن است که سنگ نمای من را تخریب نماید. بنابراین سنگ آنتیک نما را نیم اینچ بالاتر از سطح زمین نصب می کنم تا با آسفالت فاصله داشته باشد. کارخانه سازنده سنگ، لبه سنگ های گوشه را به نحوی برش زده که کاملا در هم چفت می شوند. بنابراین نیازی به هیچ گونه برش نیست.


دقیقه 5 تا 5:30

پشت پنل سنگی را با پارچه مرطوب تمیز می کنم تا هیچگونه گرد و غباری به آن نچسبیده باشد. همچنین مرطوب بودن سنگ باعث می شود تا عمل آوری ملات بهتر انجام شود و سنگ آب ملات را به خود جذب نکند.

حدود نیم اینچ ملات پشت سنگ قرار می دهم و سنگ را به دیوار می چسبانم.


دقیقه 5:30 تا 6

سنگ دوم را نیز تمیز می کنیم و به پشت آن ملات می چسبانیم. سپس آن را به دیوار می چسبانیم. زیر سنگ یک تکه چوب قرار می دهم تا نیم اینچ با زمین فاصله داشته باشد.


دقیقه 6 تا 6:30

این فرایند را برای باقی سنگ ها نیز تکرار می کنیم. اگر نیاز شد با چکش پلاستیکی به سنگ ضربه می زنیم تا کاملا به دیوار بچسبد و با باقی سنگها در یک سطح باشد.


دقیقه 6:30 تا 7

سنگهای گوشه به طول 8 و یا 16 اینچ هستند. در ارتفاع متنواب سنگ 8 و 16 اینچی قرار می دهم تا درز بین سنگها روی هم نیفتد.


دقیقه 7 تا 7:30

در این مرحله، سنگ روی دیوار را نصب می کنم.


دقیقه 7:30 تا 8

برای ردیف بالای دیوار، سنگها را برش می دهم تا اندازه آنها به درستی تنظیم شود.


دقیقه 8:30 تا 9

نگاه کنید که دیوار چقدر قشنگ بازسازی شد. زمان زیادی از ما گرفت و لی واقعا ارزشش رو داشت.

همچنین بخوانید :
دوام بتن
تبلیغات